Tarihte ilkçağlardan itibaren gerek süslenme amacı olarak gerekse bir statü aracı olarak peruk kullanıla gelmiştir. Mısırlılar, çeşitli bitkilerden hazırladıkları perukları kullanırlardı. Sümerler ve Asurlular da bu uygulamayı sürdürdüler. Roma’da erkekler ve kadınların kullandığı peruklar daha sonra Bizans’ta da devam etmiştir. XVI. ve XVII. yüzyılda ise Avrupa’da aristokrat ve soylular kendilerine özgü peruklar kullanıyorlardı.

 

Günümüzde bayanlar daha çok tercih etmelerine karşılık erkekler de genelde dökülen bölgeler için yapılan kısmi peruklar kullanmaktadır.

 

 

 Kulanım amaçlarını genel olarak şöyle sınıflandırabiliriz:

 

     - Daha güzel saçlara sahip olmak.

 

     - Yeni bir görünüm kazanmak.

 

     - Kemoterapi nedeniyle dökülen saçları gizlemek.

 

     - Yanlış boyama işleminden kaynaklanan saç tahribatlarını gizlemek.

 

     - Sinema filmleri, tiyatro oyunlarında ve animasyonlarda.

 

     - Kamusal alanda çalışan veya okuyan tesettürlü bayanların saçlarını göstermek istememesi

 

Özellikle tüketiciler gerek sentetik ve gerekse doğal saç konusunda yeteri kadar bilgili olmadıkları için

kurumsal ve güvenilir firmaları tercih etmeleri gerekmektedir.

 

 

 

Firma Profili

  

Aytuğ Peruk markası Miss Hair ile 1998 yılından günümüze edindiği tecrübe ile yurtdışından ithal ettiği ve kendi imalatı olan ürünlerin yurt çapında satışını yapmaktadır. Sektördeki tüm yurtdışı gelişmeleri yakından takip ederek en kaliteli ve kullanışlı ürünleri en iyi hizmet anlayışı ile toptan ve perakende olarak müşterilerine sunmaktadır. Genel olarak, her türlü sentetik ve doğal saç, peruk, postiş, saç aksesuarları, keratinli saç, keratin, vitrin mankeni perukları ve peruk malzemelerinin ithalatını , imalatını ve ihracatını yapmaktadır.

 

1988 yılından günümüze sektördeki tüm yurtiçi ve yurtdışı gelişmeleri yakından takip eden Aytuğ Peruk edindiği tecrübeleri Miss Hair markası ile artık sizlerle paylaşmaktadır. Miss Hair ürünleri en kaliteli kanekalon malzeme ve özenle seçilmiş doğal saçlardan tamamen kullanım rahatlığı ve estetik güzellik esas alınarak sizler için özel olarak tasarlanmaktadır.

 

Aytuğ Peruk tamamını kendi ithal ettiği veya imalatını yaptığı ürün portföyünü en iyi hizmet anlayışı ile toptan ve perakende olarak müşterilerine sunmaktadır. Genel olarak ürün portföyünü, her türlü sentetik ve doğal saç peruk, postiş, saç aksesuarları, keratin, keratinli saç, ham doğal saç, vitrin mankeni perukları ve peruk malzemeleri oluşturmaktadır.

 

Firmamız sentetik ürünlerde sürekli bir şekilde yeni ürün ve modeller geliştirdiği gibi doğal saç ürünlerde de size özel çözümler sunmaktadır.

 

Türkiye genelinde birçok noktaya toptan satış hizmeti vermekle beraber yurtdışına da önemli miktarda ihracat yapmaktadır.

 

Yeni ve avantajlı ürünlerimizle buluşmak üzere…

 

 

 

 

 

 

whatsapp number